2013 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaDalian Pro
Sezon2013
ModelHome
ProducentNike
Numer kat.558353-489
RodzajReplika

Dalian został założony w 2009 roku, a już trzy lata później zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Chinach. Ten model jest domówką z drugiego z rzędu występu w elicie Państwa Środka. Sezon 2013 zakończyli na 5 lokacie, co było powtórzeniem wyniku sprzed roku. Przejrzałem historię tego zespołu do 2022 roku, bo właśnie teraz trafia do mojej kolekcji, i do tej pory nie powtórzyli tak dobrego wyniku.

Co ciekawe, klub już dwukrotnie zmieniał swoją nazwę. Założono go jako Dalian Aerbin i tak się zwał podczas użytkowania tego modelu. W 2016 roku nadeszła zmiana na Dalian Yifang. Cztery lata później zespół nazywał się już Dalian Pro.

Bardzo mocno w tym trykocie zaciekawiły mnie rękawy. Byłem ciekaw w jaki sposób jest wykonana żółta opaska, gdyż z racji iż to egzotyczna koszulka, liczyłem na coś niecodziennego względem Europy. I faktycznie, tak jest. Żółty materiał jest naszyty na niebieski, co… u nas nieco godziłoby w postrzeganie koszulki piłkarskiej dla topowych klubów. Jednak ja lubię takie nietypowe rzeczy i cieszę się, że w tak prostym modelu znalazła się taka cecha.

Co jeszcze ciekawsze, na sezon 2013 do zespołu trafił znany na całym świecie pomocnik, Seydou Keita. Trafił tam bezpośrednio z FC Barcelony! Jak na Chiny był to przepotężny zastrzyk prestiżu i rozgłosu. Tak znane nazwisko w tamtych czasach nie było codziennością na chińskich boiskach. Keita zagrał w 25 ligowych meczach, w których pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *