2010 GK 2

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaCSKA Moskwa
Sezon2010
ModelGK
ProducentReebok
Numer kat.n/a
RodzajReplika

Udało mi się zdobyć drugi bramkarski trykot CSKA z sezonu 2010! Niezmiernie cieszę się z tego faktu, gdyż przy pierwszym miałem trochę wątpliwości co do rodzaju tej koszulki. Pamiętasz? Jeśli nie, to zajrzyj do tamtej koszulki i przypomnij sobie o co chodziło:

CSKA Moskwa GK 1 (klik)

Tym razem zapolowałem na koszulkę z materiałową wszywką w kołnierzu, zamiast klejonej. Nie ukrywam, liczyłem na fakt, że ta koszulka okaże się repliką, zaś biała meczówką, ale… tak się nie stało! Otóż obie koszulki są identyczne. Poza tym jednym jedynym detalem, rzecz jasna. Obie są zrobione z dokładnie tego samego materiału, w tych samych proporcjach. Oznacza to, że obie są replikami, albo… meczówkami. Jednak sprzedający zarówno przy pierwszej jak i drugiej koszulce twierdził, że są to repliki. Do tego na ogół były one dostępne, bo można je w otchłani Internetu odszukać, co z meczówkami, a tym bardziej niekomercyjnymi jeśli takowymi by były, byłoby bardzo trudne. Po pierwsze z powodu braku dostępności, a po drugie z racji wieku – w roku 2010 Internet nie był jeszcze tak dobrze rozwiniętym medium na świecie jak obecnie. I trzeci argument – byłyby inne rodzaje tych bramkarskich modeli, a spotyka się tylko o takiej budowie. Cóż, to chyba wystarczy, aby przyjąć, że koszulki są replikami, nieprawdaż?

Czas na kilka słów o okolicznościach, w których trykot był używany. Sezon 2010 był ostatnim w rosyjskiej lidze, który był rozgrywany systemem wiosna-jesień. Fajnie jest dorzucić do kolekcji coś z ostatniej takiej kampanii, gdyż było to zakończenie pewnej historii. Rosja stwierdziła, że aby konkurować na arenie międzynarodowej, musi w końcu przejść na rozgrywanie ligi systemem jesień-wiosna. I po sezonie 2010 przeszli.

W tamtej kampanii CSKA Moskwa była również bliska zdobycia trofeum. Chodzi mi tutaj o Kubok, czyli Puchar Rosji. Może Ci się to teraz wydać dziwne, ale Rosjanie swój puchar rozgrywali systemem jesień-wiosna. Odwrotnie niż ligę. Gryzło się to niesamowicie, gdyż… w sezonie ligowym teoretycznie najpierw rozgrywano końcówkę pucharu, wręczano trofeum, a na końcu kampanii ligowej grano jego pierwsze rudny. Pomieszane z pokręconym. CSKA wygrała Puchar w… no tak, pucharowym sezonie 2010/11, choć takiego sezonu ligowego w Rosji nigdy nie było! Finał odbył się więc wiosną 2011 roku, choć większość zagrali w 2010. I czy to nie jest ciekawa koszulka? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962