2015 & 2016 & 2017 Away & Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaColumbus Crew
Sezon2015
2016
2017
ModelAway & Home
ProducentAdidas
Numer kat.S95631
RodzajMeczowa

Jedna z najciekawszych koszulek z MLS jakie do tej pory widziałem – używano jej przez trzy sezony! Jakby tego było mało, model ten pełnił różne role, bo w zależności od sezonu, był trykotem wyjazdowym lub domowym. I gdyby komuś to nie wystarczyło, to Columbus Crew w trakcie używania tej koszulki zmienił sponsora, a więc występowała ona z dwoma różnymi logotypami na klatce piersiowej. Cóż za cudo w oczach kolekcjonera! 🙂

Zacznę od tego, że koszulka była używana przez 3 lata, tudzież sezony, gdyż w MLS gra się systemem wiosna-jesień. W dwóch z nich model pełnił rolę wyjazdówki, zaś w jednym używano go jako stroju domowego:

  • sezon 2015 -> wyjazdówka
  • sezon 2016  -> domówka
  • sezon 2017 -> wyjazdówka

Co ciekawe i bardzo rzadko spotykane, model ten został przesunięty z trykotu wyjazdowego na domowy w sezonie 2016. W piłce zdarzają się sytuacje, że trzecim zestawem bywa wyjazdowy z poprzedniego sezonu – tak aby był w obwodzie jakiś alternatywny strój. Jednak rzadkością jest branie wyjazdówki z poprzedniego sezonu na trykot domowy w kolejnym, a tu mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją.

Wspomniałem też, że ten model nosił dwóch różnych sponsorów:

  • Barbasol w sezonie 2015 i 2016
  • Acura w sezonie 2017

Moja sztuka posiada pierwszego z nich. Według mnie nieco lepiej się prezentuje, ze względu na kolor sponsora głównego – żółty. Logo Acura było aplikowane w kolorze białym.

Oczywiście jest to wersja meczowa wykonana w technologii Adizero. Głęboka czerń, na której została umieszczona subtelna szachownica, wraz z żółtymi elementami robi robotę. Paski Adidasa są bardziej wypłaszczone niż w replice, herb i logotyp producenta są klejone. Nad herbem gwiazdka, w której znajduje się hologram pucharu. Tylna część kołnierza to rewelacyjny napis nazwy klubu robiący wrażenie 3D – całkiem wysokie są te literki i fajnie odstają od koszulki. Na rękawach oczywiście patche MLS.

Jeżeli chodzi o wyniki sportowe w latach używania koszulki, to Columbus Crew był jedną z lepszych drużyn w MLS. W sezonie 2015 doszedł do finału, zaś w 2017 osiągnęli półfinał fazy play-off MLS.

Przez to wszystko co napisałem o tym trykocie, stał się on moim celem do zdobycia. Dość długo go szukałem, ale… udało się! Cieszę się, że mogę go zachować, a wraz z nim jego niecodzienną historię 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962