2019/20 GK

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaBorussia Dortmund
Sezon2019/20
ModelGK
ProducentPuma
Numer kat.924839-04
755753-04
RodzajReplika

Pierwsze co zapewne przykuło Twoją uwagę, to dwa numery katalogowe. Przynajmniej powinno ;p Przebadałem sprawę i z tego co udało mi się odszukać, to pierwotny numer z którym koszulki przyszły na świat, dotyczył wersji bez sponsora na klatce piersiowej. Dodanie loga Evonik spowodowało zmianę, którą wypadało w jakiś sposób zaznaczyć. I tak oto nadano nowy numer, który zaczyna się od cyfry 9. Jest to dość rzadki przypadek wśród trykotów, a przynajmniej był w sezonie użytkowania tego modelu. By sprawdzić, czy znalezione informacje mogą być sensowne, podejrzałem co jest napisane na dolnej naklejce – kończy się na słowie „replica”. W przypadku górnej naklejki widnieje „replica with evonik logo”. I to utwierdziło mnie w przekonaniu, że biały napis widniejący na klatce piersiowej jest winien całego zamieszania.

Po raz pierwszy ten trykot ujrzałem w skrócie Superpucharu Niemiec w 2018 roku. Bramkarz BVB mignął mi kilka razy i pomyślałem – o matko, w co oni go ubrali? Niezła oczojebność. W tamtym meczu między słupkami stał Marwin Hitz i miał na sobie właśnie ten fioletowy model. Co ciekawe, Borussia Dortmund wygrała tamto spotkanie 2:0, sięgając tym samym po pierwsze trofeum w sezonie. Dziwny wzór i fakt zwycięstwa w tamtym meczu sprawiły, że dorzuciłem sobie ten model do obserwowanych, by go nie przeoczyć, gdy nadarzy się szansa zakupu. I jest! 🙂

Poza rękawami, które zostawię do oceny każdemu indywidualnie, spodobały mi się jeszcze dwa elementy. Po pierwsze w kołnierzu znajduje się informacja, że BVB obchodziło 110 urodziny. Fajnie to Puma wykombinowała, bo w fioletowy trykot wplotła element w podstawowych barwach klubu, czyli żółto-czarnym. A na nim widnieje: 110 lat, wczoraj, dzisiaj, jutro, na zawsze Broussia Dortmund. Klimatycznie 🙂 W tradycyjnym ubarwieniu jest także herb, który jest drugim wartym zatrzymania się punktem. O ile tarcza herbu jest materiałowa i została whaftowana w materiał, o tyle już czarne elementy na niej nie. Są naklejone na żółte tło. Nie za często zdarza mi się widywać takie kombinacje, a szkoda, bo wygląda to naprawdę ciekawie.

BVB w sezonie 2019/20, do zdobytego Superpucharu, była w stanie dorzucić wicemistrzostwo Niemiec oraz dotarła do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *