2013/14 Third

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaBeşiktaş
Sezon2013/14
ModelThird
ProducentAdidas
Numer kat.D03356
RodzajMeczowa

Dawno nie widziałem tak kozackiej koszulki, jeśli mowa o designach nawiązujących do historii klubu. To co się tu zadziało jest absolutnym majstersztykiem zasługującym na wielkie brawa. Ten trykot to prawdziwy sztos!

Beşiktaş w 2013 roku obchodziło 110-lecie istnienia i można by powiedzieć, że nie jest to jakaś specjalna okazja do świętowania. Wiadomo, inaczej patrzy się na 100-lecie klubu, potem może coś okrąglejszego typu 125 lat istnienia, 150 itd. Liczba 110 raczej w nikim szczególnej ekscytacji nie wzbudza, a przynajmniej nie w zdecydowanej większości. Tak jednak nie było w Turcji, gdzie Adidas i Beşiktaş z okazji 110-lecia istnienia zespołu postanowili odwalić jeden z najlepszych projektów w historii klubu.

Już na pierwszy rzut oka rzucają się trzy aspekty:

  1. Dodatkowa wstęga w herbie, informująca o 110-leciu klubu.
  2. Wielkie tłoczenie materiału na klatce piersiowej, które… zapewne jesteś ciekaw co przedstawia? Otóż w samym centrum tłoczenia znajduje się pierwszy w historii herb Beşiktaşu z 1903 roku. Umieszczenie na koszulce pierwszego herbu klubu w zasadzie 1:1, w jakiejkolwiek formie by on nie był, zdarza się niezwykle rzadko, co nadaje jeszcze większej wyjątkowości temu projektowi. Tak w kolorze wygląda pierwszy herb „Czarnych Orłów”.
  3. Nadruk w kołnierzu, który przedstawia 3 herby klubu: po lewej pierwszy w historii, widoczny na tłoczeniu, po prawej stronie herb z 1940 roku, zaś w centrum współcześnie używany. Pod nimi znajduje się napis „Efsane yazdin tarihe Beşiktaş”, który informuje o tym, że Beşiktaş napisał swoją legendę w historii, o ile dobrze udało mi się go przetłumaczyć 😉

Te elementy sprawiają, że koszulka jest naprawdę wyjątkowa. Do tego dochodzi jeszcze aspekt technologii wykonania – Formotion. Na tym poziomie produkowano tylko meczówki i nie zdarzyło widzieć mi się repliki w tej technologii. Z drugiej strony, nie widziałem nigdy żadnego niższego odpowiednika tego modelu, więc… istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ten model wyprodukowano tylko w wersji meczowej. Kolejny fakt, który sprawia, że trykot staje się tylko ciekawszy 🙂

I na koniec jeszcze jeden czynnik, który doda jej wyjątkowości, choć już w sumie nie jest to nic chwalebnego. Beşiktaş w sezonie 2013/14 został zawieszony przez UEFA na jeden sezon za udział w korupcji. Tak więc mimo iż wywalczył awans do Ligi Europy, pokonując w ostatniej fazie eliminacji Tromsø IL (1:2 i 2:0), nie został dopuszczony do gry w fazie grupowej. Aspekt nie chwalebny, ale dokłada kolejną cegiełkę do historii związanej z tą koszulką.

„Czarnym Orłom” pozostały więc krajowe rozgrywki. W lidze poszło im nieźle. Zajęli trzecie miejsce, wygrywając przy tym połowę ligowych spotkań i strzelając 53 bramki w 34 meczach. Dużo gorzej spisali się w Pucharze Turcji, gdzie odpadli już w pierwszym meczu, oddając pola zespołowi z niższej ligi, Bucasporowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962