2021/22 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaBenin
Sezon2021/22
ModelHome
ProducentUmbro
Numer kat.n/a
RodzajReplika

Ależ problematyczna była ta koszulka. Straciłem kilka ładnych godzin, zanim zrozumiałem to, co pominął cały Internet. Sprawdź sobie i zobacz, że wszyscy opisują ten model jako rozpoczynający swój cykl w 2019 roku. Natomiast ja wpisałem… 2021. Dlaczego?

Otóż Umbro wyprodukowało niemalże identyczne stroje! Spójrz tylko.

Tak, to dwa różne modele. Po lewo obowiązujący w latach 2019/20, a po prawo mój. Który wszedł do użytku i przeszedł bez echa, gdyż cały świat nie zauważył różnicy ;p

W tym porównaniu należy pominąć kolor. Starszy model pochodzi od jednego z kolekcjonerów, który zebrał wszystkie reprezentacje narodowe. To właśnie z nim rozkminiałem skąd wzięły się różnice między naszymi trykotami. I tak naprawdę nie ma ich wiele.

Największa z nich, to delikatna zmiana projektu na lewym ramieniu. Czerwony trójkąt obniżył swoją pozycję względem wcześniejszej wersji, przez co wyżej pojawił się kolejny czerwony trójkąt. Druga sprawa to wykończenia rękawów. W moim modelu logotypy Umbro są małe i nie dotykają się wzajemnie. W starszym, są duże i połączone.

To by było na tyle z największych różnic. Dlaczego producent zdecydował się tylko na tak mały lifting? Ciężko powiedzieć. Być może wiązało się to ze zmianami kontraktowymi. Chcąc czy nie, musiałem przejrzeć wszystkie mecze Beninu od debiutu pierwszych strojów w 2019 roku, aż do zakończenia ich użytkowania, tak naprawdę w marcu 2023 roku.

Zauważyłem pewną prawidłowość. Pierwszy z tych dwóch modeli od Umbro, był używany tylko w meczach kwalifikacyjnych. W meczach towarzyskich reprezentacja Beninu grała w strojach… bez sponsora. W zasadzie koszulki wyglądały identycznie, tyle że zamiast logotypu producenta, widniała na nich flaga kraju. Po zmianie strojów, ujmijmy to, na nowe, Benin już we wszystkich meczach ubierał stroje sygnowane logotypem Umbro.

Nie, nie rozumiem dlaczego powstał tak podobny projekt, tudzież, dlaczego nie powstał zupełnie nowy. I nie, to nie jest oficjalna informacja wprowadzenia mojego stroju do użytkowania, a jedynie moje domysły i jedyna prawidłowość, którą udało mi się w tym całym chaosie odszukać 🙂

Przechodząc w końcu do bohatera tego wpisu. Trykot swój debiut zaliczył 15 czerwca 2021 roku. Było to ostatnie spotkanie kwalifikacji do Pucharu Narodów Afryki. Wyjazd do Sierra Leone. By awansować wystarczył remis, ponieważ Benin wyprzedzał swojego rywala o 3 punkty. Mecz zakończył się niemalże identycznie jak pierwsze spotkanie. Gospodarze wygrali 1:0. Jednak tym razem gospodarzem nie był Benin, a więc… przegrali awans na turniej.

Jeszcze w tym samym roku odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Katarze. Drużyny rozlosowano w czterozespołowe grupy. Tylko zwycięzcy przechodzili dalej, gdzie grali dwumecz o bilet na mundial. Co tu dużo pisać. Historia szybko zatoczyła koło, bowiem Benin ponownie przegrał rywalizację w ostatniej kolejce. Był liderem grupy. Wyjazd do Demokratycznej Republiki Kongo. Porażka 0:2. I to gospodarze tamtego spotkania cieszyli się z awansu do dalszej fazy.

Rok 2022 upłynął głównie na meczach towarzyskich. Rozpoczęły się kwalifikacje do kolejnego Pucharu Nardów Afryki. Cztery z sześciu tych spotkań było rozegranych w tych strojach. Dwa mecze w 2022 roku – porażka 1:3 z Senegalem oraz 0:1 z Mozambikiem. Stroje były używane jeszcze w marcu 2023 roku. Oba mecze były rozegrane z reprezentacją Rwandy i zakończyły się remisem 1:1. Jednak w drugim z nich, u rywali wystąpił zawodnik, który powinien pauzować za żółte kartki. Benin złożył odwołanie i uzyskał walkowera.

Niewiele to dało, bo po zmianie strojów na nowe w czerwcu 2023 roku, gdy sponsorem technicznym został Macron, zremisowali z Senegalem i przegrali z Mozambikiem. Finalnie zakończyli grupę na trzecim miejscu, właśnie za dwoma powyższymi reprezentacjami.

Ogółem rzecz ujmując, miałem z tą koszulką jeszcze jeden problem. Wiedząc jak Umbro podchodzi do tworzenia projektów oraz jakiej jakości ciuchy wychodzą oznaczone ich dwoma diamentami, nie mogłem uwierzyć, że to jest oryginał.

Trykot mocno odstaje od tego, do czego przyzwyczaiła mnie ta marka. Ba! Nie posiada nawet naklejki z numerem katalogowym na papierowej etykiecie. Widziałem podróbki nie takich drużyn narodowych, więc naprawdę długo zeszło mi się z potwierdzeniem oryginalności tej sztuki. A pomogły mi w tym afrykańskie oddziały samego producenta.

Co więcej, chcąc dostać koszulkę prosto ze źródła, zamówiłem inne zespoły bezpośrednio z afrykańskich oddziałów Umbro. Nie bez przeszkód i problemów, oczywiście. I wiesz co? Przyszły dokładnie tej samej jakości, co mój Benin. Niestety, ale dla mniejszych afrykańskich zespołów, Umbro znacznie obniżyło loty w kontekście staranności i jakości wykonania. Długie miesiące zajęło mi upewnienie się, że ta koszulka na pewno jest oryginalna i mogę ją dołączyć do kolekcji.

Uffff… Finalnie bardzo cieszę się z dołączenia Beninu do posiadanych reprezentacji. Ten trykot przysporzył mi wiele problemów, ale… to w koszulkach lubię. Szukać, wertować, sprawdzać. Angażować ludzi z różnych zakątków kuli ziemskiej, aby coś ustalić. Udowodniłem że ta sztuka jest oryginałem i dzięki temu mam kolejny kraj do zdrapania w drodze ku zebraniu wszystkich reprezentacji narodowych zrzeszonych w FIFA 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962