2020/21 Home

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaArmenia
Sezon2020/21
ModelHome
ProducentMacron
Numer kat.58116240
RodzajMeczowa

Nuda? Oj, nie tutaj. Macron zrobił dedykowany projekt dla Armenii, co całkiem niedawno wydawało się nie do pomyślenia. Zamiast nudnej templatki z naklejką, czy tam haftem, na lewej piersi, Ormianie otrzymali ładny i klasyczny projekt. Najciekawszą częścią są rękawy, bowiem ich wzór nawiązuje do lokalnej kultury i tradycji. Takie elementy mi się podobają, gdyż to właśnie dzięki nim świat ogląda nie tylko kawałek materiału, ale także część kultury danego skrawka ziemi.

Zupełnie szczerze powiem, że jak na realną siłę reprezentacji Armenii, to naprawdę pokazali się z dobrej strony. Dobra passa zaczęła się już w 2020 roku, czyli w Lidze Narodów. Dywizja C, grupa 2 – to właśnie tam los przydzielił Ormian. Z kim rywalizowali? Macedonia, Gruzja oraz Estonia.

Faworytem była Macedonia Północna, która pokazała to już w pierwszym spotkaniu. Pokonali Armenię 2:1 i rozpoczęli marsz ku awansowi do dywizji B. Ormianie natomiast zdobyli po 4 punkty z Gruzją oraz Estonią, więc przed rewanżem w ostatniej kolejce mieli 8 punktów. Macedończycy zgromadzili o jedno oczko więcej. Zawodnicy, którzy ubrali ten model, potrzebowali więc zwycięstwa, aby zająć pierwsze miejsce w grupie. Meczu nie rozegrano w Armenii, tylko na neutralnym terenie w Nikozji. Powód? Wojna z Azerbejdżanem. Mimo braku atutu własnego boiska, Ormianie wygrali tamto spotkanie 1:0 i awansowali do dywizji B.

W jeszcze lepszy sposób weszli w 2021 rok, czyli w kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Katarze. Mało kto się spodziewał, że po pierwszych trzech marcowych meczach, Ormianie będą liderować w grupie z 9 punktami na koncie. Najpierw skromnie pokonali Liechtenstein 1:0, a następnie niespodziewanie ograli Islandię 2:0. W trzecim meczu zrobili comeback z 1:2 na 3:2 przeciwko reprezentacji Rumuni i garnęli komplet punktów. Finalnie, do tych trzech zwycięstw udało im się dorzucić jeszcze 3 remisy. Szkoda, bo mieli realne szanse na zajęcie miejsca barażowego, które zdobyła… Macedonia! Bilet do Kataru wzięli Niemcy, a na trzecim miejscu uplasowała się Rumunia. Czwarta Armenia wyprzedziła Islandię oraz Liechtenstein.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer40541/public_html/tianse17.com/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 962