2012/13 GK

1
2
3
4
5
6
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaAnglia
Sezon2012/13
ModelGK
ProducentUmbro
Numer kat.73314U
RodzajReplika

Masz w swojej kolekcji koszulkę, którą kupiłeś z jakiegoś zupełnie absurdalnego powodu? Ja tę bramkarkę zechciałem posiadać tylko dlatego, że… noszący ją Joe Hart wpuścił, a w zasadzie to nawet „asystował”, przy jednej z najładniejszych bramek 😀 Mam tu na myśli przewrotkę Zlatana Ibrahimovicia z towarzyskiego meczu Szwecja 4:2 Anglia. Szkoda mi Joe Harta, bo kojarzy mi się z gościem, któremu zawsze strzela się te najładniejsze bramki.

Jednak jest jeszcze coś. Tymi strojami Umbro powiedziało – żegnaj reprezentacjo Anglii. To ostatni domowy trykot z dwoma diamentami na piersi. Zakończył on wieloletnią współpracę, która w oczach wielu, w tym i moich, w zasadzie trwała od zawsze. Starsi fani mogą powiedzieć, że pamiętają inne czasy, ale… kiedy to było? Naciskam przycisk sprawdzam -> Umbro nieprzerwanie dostarczało trykoty od 1984 roku!

Wielka szkoda, tym bardziej, że spod znaku Umbro zawsze wychodziły ciekawe projekty. Nawet ta koszulka jest jakaś taka inna. Niby jest sportowa i cienka, ale zarazem materiał sprawia wrażenie grubszego i cięższego. Pierwszy dotyk i myślisz – a co to, czyżby bawełna? Nic bardziej mylnego!

Trykot obowiązywał podczas ME 2012 w Polsce i na Ukrainie. Anglicy trafili do trudnej grupy. Na dzień dobry zremisowali 1:1 z Francją. Później wygrali oba mecze – 3:2 ze Szwecją oraz 1:0 z Ukrainą. W ćwierćfinale trafili na Włochów. O awansie rozstrzygały dopiero rzuty karne, które 4:2 wygrali zawodnicy z południa Europy.

Anglia nosząc trykoty Umbro rozpoczęła eliminacje do mundialu w Brazylii. W grupie rywalizowali między innymi z Polską. W tych strojach zdążyli zagrać z nami jeden mecz – ten w Polsce. Założyli tam wyjazdowe granatowe koszulki i zremisowali 1:1. Ostatni mecz w Umbro został rozegrany 26 marca 2013. Był to wyjazd do Czarnogóry. Anglicy ubrali tam swoje domowe białe koszulki. Mecz zakończył się podziałem punktów, a bramkę zdobył Wayne Rooney. Tak dobiegła końca pewna era.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *