2013/14 Home

1
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
previous arrow
next arrow
Shadow

Informacje

DrużynaGalatasaray
Sezon2013/14
ModelHome
ProducentNike
Numer kat.625222-869
RodzajReplika

Sezon na ławce trenerskiej rozpoczynał Fatih Terim, ale słaby początek w lidze i dotkliwa porażka 1:6 z Realem Madryt przelały czarę goryczy i już 30 września stery objął Roberto Mancini. Włoch szybko poukładał ekipę, w której grały takie gwiazdy jak Wesley Sneijder, Didier Drogba czy Emmanuel Eboue.

Galatasaray zaszokowało Europę swoimi poczynaniami w Lidze Mistrzów, gdzie w fazie grupowej wyrzucili za burtę… Juventus! W ostatnim meczu grupowym, turecki zespół musiał wygrać ze „Starą Damą” i… po bramce Sneijdera w 85. minucie odnieśli triumf 1:0! Dzięki temu zwycięstwu zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do fazy pucharowej. Tam zaś trafili na Chelsea. Po pierwszym meczu w którym padł wynik 1:1, piłkarski świat oczekiwał kolejnej niespodzianki, jednak „The Blues” w rewanżu nie pozostawili złudzeń i pewnie pokonali Galatasaray 2:0.

Na ligowym podwórku Mancini zdołał ugrać wicemistrzostwo, a do tego wygrać Puchar Turcji. Na początku sezonu Galatasaray wygrało także Superpuchar, więc z pewnością można rzec, że to był udany sezon dla drużyny ze Stambułu. Dwa puchary, wicemistrzostwo kraju i nieoczekiwany awans z grupy Ligi Mistrzów kosztem Juventusu.

Warto mieć koszulkę, w której wydarzyło się tyle ciekawych rzeczy 🙂 Tym bardziej, że lubię takie połówkowe designy, a w przypadku tego trykotu ciekawostką jest jeszcze fakt, że w foliowym woreczku dorzucano haftowany emblemat Turcji. Przynajmniej w mojej sztuce dorzucono 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *